Spausdinti

Siūlo didinti minimalią algą iki 900 Lt

Lietuvos vyriausybei bus siūloma svarstyti didinti minimalų darbo užmokestį bei mažinti jam mokesčius, rašo delfi.lt. Vyriausybės sudarytos darbo grupės pasiūlymams nepritaria Finansų ministerija, o verslo atstovai į skatinimus dirbti siūlo pažvelgti kūrybiškiau.

Ministro pirmininko sudaryta darbo grupė ieško būdų, kaip darbingus žmones paskatinti dirbti, o ne gyventi iš pašalpų. Taip būtų mažinamos biudžeto išlaidos bei padidėtų ekonominė nauda.

Vyriausybės, profesinių sąjungų ir darbdavių atstovus vienijanti Trišalė taryba prieš porą metų jau svarstė galimybes didinti minimalų užmokestį iki 900 Lt ar 1000 Lt, tačiau tam tada nepritarė Finansų ministerija, sakydama, kad trūktų lėšų mokėti didesnius atlyginimus biudžetininkams.

 

 

Lengvatos jauniems bedarbiams

Vyriausybė jau ėmėsi priemonių mažinti jaunimo nedarbą. Nuo šių metų rugpjūčio 1 d. įsigaliojo Valstybinio socialinio draudimo įstatymo nuostatos, pagal kurias asmenys, kurie pirmą kartą sudarę darbo sutartį tarp 2010 m. rugpjūčio 1 d. ir 2012 m. liepos 31 d., privalomai nedraudžiami pensijų socialiniu draudimu.

Tiesa, šiai nuostatai yra tam tikros išlygos. Tokių pirmą kartą įsidarbinančių jaunų darbuotojų darbo užmokestis neturi viršyti 3 minimaliųjų mėnesinių algų dydžio (2400 Lt), o pensijų socialiniu draudimu privalomai nedraudžiami ne daugiau kaip vienus jų darbo metus (365 kalendorines dienas).Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba (SODRA) gavusi draudėjų pranešimus už šių metų rugpjūčio mėnesį, užregistravo 2 574 dirbančiuosius, kuriems priskaičiuotos VSD įmokos lengvatiniu tarifu, kadangi jie įsidarbino pagal darbo sutartį pirmą kartą. Tai maždaug penktadalis visų nedirbančio jaunimo.

Siūlo riboti dalį įmokų į „Sodrą“

Kęstutis Lisauskas, UAB „Ernst & Young“ partneris, Alfa.lt portalui sakė, kad gera paskata verslui kurti gerai mokamas darbo vietas būtų vadinamos „Sodros“ „lubos“ (aukščiausia riba įmokoms į „Sodros“ biudžetą), tam tikroms naujoms darbo vietoms. Visam verslui įvesti „Sodros“ įmokų apribojimus, kai šio socialinio draudimo fondo biudžetas yra deficitinis, nėra geras metas.

Pasigenda kūrybingumo

Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas sako, jog tokia galimybė nedrausti privalomu pensijų draudimu metus gali tik šiek tiek pristabdyti nedarbą, „šiek tiek pagerinti situaciją, o tiksliau situacijos blogėjimą“.

„Turi būti iš esmės aktyvios priemonės. Ko mes pasigendame – kūrybingumo skatinimo. Darbo biržai siūlėme naudoti ne tokias priemones, kurios tiesiogiai susijusios su darbo vietų dotavimu, per kokius nors mokesčius ar finansines injekcijas, o siūlėme naudoti inovatyvias darbo vietų kūrimo priemones, kurios plačiai naudojamos kitose šalyse.

Lietuvoje minimali alga – beveik mažiausia

ES šalyse minimalus darbo užmokestis metų pradžioje svyravo nuo 123 iki 1 683 eurų. Mažiausias minimalus atlygis yra Bulgarijoje, didžiausias – Liuksemburge. Lietuvoje minimalus atlyginimas yra vienas mažiausių ES, skelbia ES statistikos agentūros „Eurostat“.

Lietuvoje minimalus atlyginimas, skaičiuojant eurais, buvo 232 eurai. Mažesnis minimalus atlyginimas buvo tik jau minėtoje Bulgarijoje ir Rumunijoje (142 eurai).

Latvijoje ir Estijoje minimalus atlyginimas yra aukštesnis nei Lietuvoje – atitinkamai 254 ir 278 eurai. Kaimyninėje Lenkijoje dirbantieji gali tikėtis uždirbti bent 321 eurą.

 

 

 

2010-10-22

Automobiliu supirkimas Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas