Spausdinti

Per vieną dieną 80 tūkst. bedarbių

Tikrą pasaulį apėmusios recesijos gylį galėjome pajusti vakar, kai beveik 80 tūkst. žmonių Didžiojoje Britanijoje, Europoje ir JAV prarado ar atsidūrė pavojuje prarasti darbą, rašo „The Guardian“.

Gerai žinomi kompanijų vardai, tarp kurių elektronikos prekių gamintoja „Philips“, didžiausia pasaulyje buldozerių ir ekskavatorių gamintoja „Caterpillar“, farmacijos milžinė „Pfizer“ paskelbė apie darbuotojų atleidimus.

Net prestižinė „Fortnum & Mason“ išgyvena sunkius laikus. Vakar paaiškėjo, kad pagrindinė bendrovės parduotuvė Londono Picadilly aikštėje mažina darbuotojų skaičių ir planuoja atleisti 100 darbuotojų iš 530.

Parduotuvės vadovai pastebi, kad pirkėjai ieško pigesnių alternatyvų tokioms prabangos prekėms kaip 500 svarų sterlingų kainuojančiai iškylų pintinei, aukščiausios kokybės marmeladui ar rūkytai lašišai.

Dabar pasaulio lyderiai turi kovoti su didžiausiu nuosmukiu nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Apie tai vakar kalbėjo Didžiosios Britanijos premjeras Gordonas Brownas. Jis perspėjo, kad ekonomika visiškai sugrius, jei šalys kartu nekovos su pasaulį apėmusiu sunkmečiu. „Turime įsitikinti, kad pasaulis šiuo metu neišgyvena naujos finansinio protekcionizmo formos, merkantilizmo ar atsitraukimo į vietines rinkas“, – sakė premjeras.

Kai „General Motors“ JAV atleido 2 tūkst. darbuotojų, Barackas Obama išreiškė savo nepasitenkinimą Kongresu, nes jis galėjo kompanijai skirti būtiną finansinę paramą. „Mes negalime leisti sau atsitraukimo, negalime dėl Kongreso atidėlioti įstatymų, padėsiančių atsigauti mūsų ekonomikai“, – dėstė Obama.

Vadovų instituto tyrimas parodė, kad britų vadovai ne tik pesimistiškai vertina savo kompanijų perspektyvas, bet pastebi ir blogėjančią įmonės veiklą. Anksčiau vadovai kalbėjo, kad ateityje jų laukia tikras išbandymų metas, tačiau esamą situaciją vertino optimistiškai. Šiandien jie susimąstė, nes sunkumai jau spaudžia daugelį kompanijų.

Vakar paskelbti darbuotojų atleidimai labiausiai palietė pramonę. „Phillips“ jau atleido 6 tūkst. darbuotojų, JAV mobiliojo ryšio operatorė „Spring Nextel“ atleidžia 8 tūkst. pavaldinių, „Pfizer“ atsikrato 19 tūkst. žmonių.

Apie didžiausius nuostolius vakar pranešė „Caterpillar“, atleidžianti beveik 20 proc. darbuotojų, o tai reiškia, kad darbą praras 20 tūkst. žmonių.

 www.alfa.lt

Automobiliu supirkimas Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas